Wycieczka klas czwartych do Sandomierza

6 czerwca 2019r. uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Sandomierza. Cała eskapada odbywała się w bardzo ciepłej, gorącej aurze i dostarczyła uczestnikom wielu miłych wrażeń. Zwiedzanie rozpoczęto od obejrzenia panoramy miasta z Bramy Opatowskiej. Uczestnicy wycieczki pokonali również Podziemną Trasę Turystyczną – sandomierskie lochy z XIV w. o długości ok. pół kilometra - słuchając przy tym legend i opowieści z historii miasta. Ciekawie było w Zbrojowni. Tu czekało na uczniów wiele atrakcji. Jest to wyjątkowe muzeum, gdzie można przymierzać kolczatki, hełmy, kapelusze, suknie. Stamtąd wycieczkowicze udali się na Stare Miasto z gotycko-renesansowym ratuszem. Potem przez przejście zwane Uchem Igielnym dotarli nad Wisłę, podziwiając sandomierski zamek. Rejs statkiem po Wiśle był niesamowitym przeżyciem. Wszyscy z zachwytem oglądali malowniczą panoramę zabytkowego miasta położonego na wzgórzu. Można tu było zaznać ochłody w ten upalny dzień. Ostatnim punktem wycieczki był spacer bo zabytkowym Rynku i oglądanie pięknych kolorowych kamienic. A na zakończenie pyszne lody, bez których nikt nie chciał odjechać z Sandomierza!