Wycieczka klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej do KRAKOWA, OŚWIĘCIMIA I BESKIDU MAŁEGO

W dniach 6 i 7 czerwca 2019 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej pod opieka wychowawców p. D. Rokosz, p. B. Piątkiewicz, p. B. Kałuckiej,p. Z. Szymańskiego udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa, Oświęcimia i Beskidu Małego.
        W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego w Krakowie. Miejsce to pozwoliło nam przenieść się w zamierzchłe czasy średniowiecza poprzez wykorzystanie współczesnej, zaawansowanej techniki. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince, które powstało w 1947 roku. Wyjazd miał na celu zapoznanie nas z historią obozu, w którym podczas drugiej wojny światowej zginęło wiele milionów ludzi różnych narodowości. Z całą pewnością zapamiętamy go na długo. To najlepsza nauka historii dla każdego ucznia i człowieka, który zobaczył to na własne oczy. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy zwiedzaniem Międzybrodzia Żywieckiego, którego główną atrakcją jest malownicze Jezioro Międzybrodzkie utworzone sztucznie przez budowę zapory na rzece Soła.
        Następnego dnia wjechaliśmy kolejką terenowo- linową na Górę Żar (761 m npm) – szczyt w Beskidzie Małym położony nad Jeziorem Żywieckim. Widok był imponujący! Niemniej jednak rozciągająca się ze szczytu Góry Żar panorama na Jezioro Żywieckie, Międzybrodzkie i okolicę zapierała dech w piersiach! Dalej odbyliśmy rejs statkiem, który dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i umożliwił podziwianie pięknych widoków na otaczające Jezioro góry. Ostatnią atrakcją naszej wycieczki był spacer po zaporze w Tresnej, słynnej tamie na Jeziorze Żywieckim. Jak można dostrzec na zdjęciach, panowały i piękna pogoda, i znakomity nastrój. Nasza wycieczka zakończyła się o 21.00 w Seceminie, dokąd bezpiecznie dowiózł nas autokar.