Warsztaty edukacyjne w Bibliotece Publicznej 
we Włoszczowie

 

        21 maja 2019r. uczniowie klas IV w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyli w interesujących warsztatach edukacyjnych z zakresu kodowania. 
        Nauka kodowania bez użycia urządzeń elektrycznych bardzo się spodobała uczniom. Najpierw była krótka pogadanka na temat kodowania i jego wykorzystywania w życiu codziennym. Następnie uczniowie brali udział w zabawach z kolorowymi kubeczkami na macie. Podzieleni na grupy przestawiali kubki zgodnie z krótkim wierszem „Pięć kolorowych kropek”. Wspaniałą zabawą okazało się odczytywanie współrzędnych. Każda z grup dostała zakodowany obrazek w postaci danych współrzędnych. Efektem współpracy było odkodowanie drzewa. Uczestnicy kodowania budowali także własną wieżę, czemu towarzyszyło dużo zamieszania i radości. Przez całe zajęcia towarzyszyły dzieciom logiczne myślenie i rywalizacja. 
        Dzięki zabawom z kodowaniem rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.
            Czwartoklasiści zwiedzili także Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchały informacji dotyczących zgromadzonych tam eksponatów.