Sportowa wiosna w Szkole Podstawowej w Seceminie

 

        Cztery wicemistrzostwa województwa i dwa trzecie miejsca w województwie to dorobek sportowców z secemińskiej szkoły w kończącym się roku szkolnym 2018-2019. 

        Końcówka roku szkolnego 2018-2019 obfitowała w dużą liczbę zawodów sportowych w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Seceminie odnosząc sukcesy. Podopieczni nauczyciela W-F Sławomira Jarmudy zdominowali tegoroczne rozgrywki tenisa stołowego wprowadzając do finału wojewódzkiego dwie drużyny w kategorii dziewcząt i jedną chłopców ze szkoły podstawowej oraz dwie drużyny chłopców i jedną drużynę dziewcząt w kategorii kl. VII-VIII+ gimnazjum. W rozgrywkach finałowych zawodnicy walczyli bardzo ambitnie zajmując czołowe miejsca w województwie. 

Kategoria Szkoły Podstawowe: 

II miejsce dziewcząt: Rumin Natalia, Żakowska Natalia 

II miejsce chłopców: Marek Adam, Walasek Maciej 

III miejsce dziewcząt: Kijas Anita, Mędrala Katarzyna 

Kategoria kl. VII-VII+ gimnazjum: 

II miejsce chłopców: Pawlik Marcel, Kozieł Jakub 

III miejsce dziewcząt: Kosiec Oliwia, Skrzypczyk Małgorzata 

III miejsce chłopców: Lis Kacper, Pawłowski Maciej 

    Równie dobrze spisali się młodzi siatkarze pewnie wygrywając półfinał, by w finale wojewódzkim wygrać wszystkie swoje mecze w grach eliminacyjnych i dopiero w ostatnim meczu ulec drużynie z Buska-Zdroju. II miejsce w województwie w mini-siatkówce jest tym cenniejsze, gdyż jeszcze nigdy drużyna ze szkoły z Secemina nie zajęła tak wysokiego miejsca. Chłopcy wystąpili w składzie: Marek Adam, Walasek Filip, Wawrzak Kacper, Wawrzak Karol, Duś Piotr, Stępień Bartosz, Rutkowski Paweł, Piątkowski Dominik, Nowak Kamil, Wiśniewski Karol, Pośpiech Cezary, Czechowski Karol. Gratulację dla wszystkich sportowców !!!