Ślubowania nadszedł czas ...

16 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Seceminie od rana panowała świąteczna atmosfera, ponieważ nadszedł długo wyczekiwany dzień ślubowania pierwszoklasistów. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i rodziców.

Dzieci ubrane w galowe stroje, w biało – czerwonej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wykazały się również dużą wiedzą przyrodniczą, znajomością przepisów ruchu drogowego oraz szeroką znajomością swojej Ojczyzny. To był egzamin, który zdali na szóstkę dlatego zostali obdarowani przez Panią Dobrą Wróżkę:

DAREM PRZYJAŹNI – by nigdy nie czuły się w szkole samotne,

DAREM UŚMIECHU – aby zawsze były pogodne i radosne,

DAREM ŻYCZLIWOŚCI -  żeby wszyscy ich lubili,

DAREM PRACOWITOŚCI – aby każdy z nich był pracowity jak pszczółka,

DAREM OSTROŻNOŚCI – by nigdy nie spotkało ich nic złego.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonały Panie Dyrektor Joanna Marzec oraz  Elżbieta Piekarska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od swoich wychowawczyń Pani Marzeny Zgódki i Pani Beaty Augustyniak pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców, zaproszonych gości oraz koleżanek i kolegów z Samorządu Szkolnego.

Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły będą ją godnie reprezentować. Życzymy im radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów szkolnych.