Szlakiem "Orlich Gniazd"

20 września uczniowie klas II-III SP Secemin wyruszyli na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wyprawa miała na celu zwiedzanie zamków jurajskich oraz poznanie cech charakterystycznych krajobrazu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji, a piękna pogoda dodawała wszystkim wspaniałego humoru.
        Makiety zamków i warowni piastowskich oglądane w Parku Miniatur wzbudzały podziw i zainteresowanie. Wiele emocji dostarczyła wizyta w Domu Legend i Strachów, który przeniósł dzieci w świat baśni i legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. W Parku Doświadczeń Fizycznych rzeczy, które na pozór wydają się niemożliwe – stały się możliwe. 42 urządzenia wzbudziły ogromne zainteresowanie prawami fizyki. Kolejna atrakcja to Park Rozrywki: dmuchane zamki, karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie no i wreszcie Tor Saneczkowy – dobra zabawa, emocje i adrenalina.
     Ostatni punkt zwiedzania to Zamek Ogrodzieniec – najbardziej imponujące Orle Gniazdo, twierdza piastowska zbudowana na najwyższym wzniesieniu Jury. Z wieży zamku wszyscy podziwiali malownicze okolice i krajobrazy. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz!!!