Konkurs piosenki patriotycznej i regionalnej 

 

Wpisując się w obchody jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, klasy edukacji wczesnoszkolnej realizują projekt edukacyjny „Secemin moja mała Ojczyzna”.    
            W ramach projektu: 

• Gromadzone są materiały historyczne, książki, fotografie i mapy. 

• Odbyła się wycieczka do Miejsc Pamięci Narodowej oraz odbędzie się spacer połączony ze zwiedzaniem Muzeum Wsi Polskiej w Seceminie, a także wycieczka do Skansenu w Tokarni. 

• Odbył się konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsze zakątki Polski”. 

Wydawać by się mogło, że patriotyzm nie jest atrakcyjnym tematem dla małych dzieci, nic bardziej mylnego. 22 listopada 2018r w ramach Projektu odbył się w Szkole Podstawowej w Secemine międzyklasowy konkurs piosenki o tematyce patriotycznej. Wśród repertuaru znalazły się takie utwory jak: „Wojenko, wojenko”, „Co to jest niepodległość”, „Biały krzyż”, „My pierwsza brygada”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Moja Ojczyzna”, „Przybyli ułani”, „Nasza Ojczyzna”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Piechota”. 

Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, dlatego nagrodzono wszystkich indywidualnych wykonawców oraz zespoły klasowe. Wszystkie występy były świetnie przygotowane. Uczniowie wykazali się wrażliwością i znakomitą umiejętnością interpretacji tekstów. Konkurs udowodnił, że takie pojęcia jak: PATRIOTYZM, OJCZYZNA, TRADYCJA są bardzo ważne oraz bliskie sercom i umysłom naszych uczniów. 

Zwieńczeniem wszystkich działań w ramach Projektu będzie „Międzyszkolny konkurs wiedzy o Regionie”.