FESTYN RODZINNY 

„ŻYJ ZDROWO, AKTYWNIE, BEZPIECZNIE”

 

Po raz jedenasty w Szkole Podstawowej im. J. Zawady w Seceminie, w dniu 2 czerwca 2019r. odbył się festyn rodzinny. W tym roku hasłem naszej imprezy było: „Żyj zdrowo, aktywnie, bezpiecznie”. 

Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników festynu cieszył się park zabaw – dmuchana zjeżdżalnia i kule wodne oraz animacje, a w nich konkursy i zabawy. Z atrakcji tych dzieci korzystały bezpłatnie dzięki sponsorom. Jak co roku odbywały się konkurencje sportowe. Dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: sadzenie ziemniaków, strzał punktowy piłką do bramki, sprawnościowy tor przeszkód. Odbył się również turniej siatkówki . Dla zwycięzców były dyplomy, medale i nagrody. 

Jednocześnie na scenie odbywały się występy artystyczne pod hasłem: ,,Piosenka jest dobra na wszystko”. W tym roku gościnnie występowały u nas dzieci z Publicznego Przedszkola w Seceminie i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żelisławicach oraz tradycyjnie nasze szkolne talenty. W układach tanecznych zaprezentowały się dzieci z grupy ,,Funtazja” i uczennice klas starszych. To były przepiękne, urozmaicone, występy o wysokim poziomie artystycznym. Na scenie wystąpił także Zespół Ludowy „Złoty Kłos” z Secemina, który przybliża dzieciom i młodzieży ważną część naszego dziedzictwa kulturowego, jakim są muzyka naszych przodków, tradycje, stroje oraz gwara ludowa. 

Jednym z zadań festynu było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów poprzez praktyczną naukę przygotowania posiłków, zwiększenia kompetencji rodziców, nauczycieli, personelu szkoły w kwestii prawidłowego żywienia, zmiany przekonań i postaw dorosłych dotyczących zdrowego żywienia dzieci i młodzieży. Uczestnicy festynu mogli spróbować pysznych koktajli, świeżo wyciskanych soków, sałatek owocowych i pięknych, zdrowych kanapek, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Część produktów pochodziła z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej "Rokitnianka" w Szczekocinach. W „Kawiarenkach” był duży wybór ciast upieczonych przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Seceminie, kawa, herbata. 

Ciekawą i cieszącą się dużym powodzeniem atrakcją podczas imprezy kiermasz nagród, zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły. 

Pomimo kaprysu pogody niedzielne popołudnie upłynęło w rodzinnej atmosferze. Każdy z uczestników mógł tu znaleźć coś dla siebie. Serdecznie dziękujemy nauczycielom za ogromne zaangażowanie w organizację tej wspaniałej imprezy. Dziękujemy bardzo Rodzicom za przygotowanie pysznych ciast do kawiarenki i pomoc w sprzedaży. Ukłony dla sponsorów, dzięki którym mogło być tak wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Ogromne podziękowania dla tak licznie przybyłych na nasz festyn mieszkańców Secemina i okolic.  

Sponsorzy festynu rodzinnego: 

~ GMINA SECEMIN 

~ Bank Spółdzielczy w Seceminie 

~ Spółdzielnia Producentów Warzyw i Owoców w Sielcu 

~ Spółdzielnia Mleczarska „ROKITNIANKA” Szczekociny 

~ Pan Grzegorz Rokosz 

~ Państwo Agnieszka i Tomasz Gul 

~ Pan Stanisław Wydrych 

~ Pan Jarosław Słomiński 

~ Pan Bogumił Kowalik 

~ Pani Magda Bocian 

~ Pani Bożena Marszałek 

~ Pani Renata Dominik