Szkolny Dzień Samorządności i Dzień Wiosny

 

W dniu 21 marca w naszej szkole barwnie i na sportowo obchodzony był Dzień Samorządności i Dzień Wiosny. Był to dzień bez jedynki i bez sprawdzianów, a każdy uczeń mógł przyjść do szkoły ubrany kolorowo, w piżamie lub w stroju z motywów bajkowych lub filmowych. 

Uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w turnieju gier i zabaw, a dla uczniów klasy IIa SP przeprowadzono szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Po zakończonych rozgrywkach i szkoleniu najmłodsi uczniowie przygotowywali swoje stroje i kostiumy do barwnego korowodu. Dla uczniów klas IV-VI przygotowany został turniej piłki ręcznej, który odbywał się na boisku szkolnym, a dla klas VII-VIII SP i III klas gimnazjum turniej piłki siatkowej na sali gimnastycznej. 

W rozgrywkach udział brały drużyny mieszane z poszczególnych klas, wyjątkiem była drużyna siatkarska chłopców z klasy VI, której przyszło rywalizować ze starszymi kolegami i koleżankami. Zawody przebiegały w bardzo miłej i radosnej atmosferze z zachowaniem wszelkich reguł gry i zasady Fair-Play. W turnieju piłki ręcznej najlepsza okazała się kl. Vb natomiast w siatkówce triumf odniosła klasa VII. 

Zwieńczeniem dnia był kolorowy korowód, który wyruszył spod szkoły w kierunku stadionu gdzie uczniowie naszej szkoły „przepędzali” Marzannę - symbol zimy.